myntra coupon

flipkart coupons

india Abof Coupons

globalnin

Travers ve Dekoratif Taşlar

/Travers ve Dekoratif Taşlar

Travers ve Dekoratif Taşlar

Peyzajda Travers; zaten emprenyeli ahşap malzeme olan travers, demiryollarında rayların altında doğal olarak tekrar bir yakıt emilimine tabi olur. Bu sebeple en zor iklim koşullarına uyumlu ve uzun ömürlü bir ahşap malzeme olarak karşımıza çıkar. Traversler bu dayanımından dolayı giderek artan oranda park ve bahçe düzenlemelerinde kullanılmakta, bahçeler için vazgeçilmez bir öğe olmaktadır.

Travers yeşil alanlarımızla uyumlu, sıcak görüntüsü olan bir malzemedir. Travers dayanıklılığının yanı sıra, kolayca sökülüp uygulanabilirliği, taşınabilirliği, hem duvar malzemesi hem de merdiven gibi kullanımlar olarak karşımıza çıktığı için peyzaj alanlarının vazgeçilmez bir elemanı olmuştur. Ayrıca diğer yapı materyalleri düşünüldüğünde hızlı tesisi edildiği içinde tercih edilmektedir. Problemli alanlarda şev taşı veya taş duvarlara alternatif bir malzeme olarak bahçe kademelendirmede en çok tercih edilen malzemedir.

Taş bahçeler hem göz dolduran hem de daha az ilgi isteyen bir alternatif. Üstelik taş ve kayaları kullanarak pek çok farklı düzenleme yapmak mümkün. Beğendiğiniz örneklerden ilham alabilir ya da tamamen kendi hayal gücünüze ve eldeki malzemeye bağlı kalarak taş peyzaj düzenlemesi yapabilirsiniz.

Peyzaj düzenlemesi için kullanabileceğiniz pek çok doğal taş olduğundan söz etmiştik. Kumtaşı, mermer, granit, çakıl taşı, kalker, dolomit, dere taşları, kayrak taşı, traverten bu taşlar arasındadır. Özellikle dere taşları ıslandıklarında rengarenk ve pırıl pırıl bir görüntü ortaya koyar.


Köşe Yazılarımız